• Ocak

    22

    2015
  • 540
  • 0
Güvenlik Ağı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Güvenlik Ağı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Güvenlik Ağı Fiyatlarını etkileyen faktörler ;

* Hammadde fiyatları
* İp kalınlığı ve göz aralıkları
* Örgü tipi

Hammadde Fiyatları 

Güvenlik ağlarının fiyatını ve dolayısıyla kalitesini etkileyen en önemli faktör, ağ yapımında kullanılan ham maddedir. Bu ham maddeler  Polyamid ( Poliamid), Polipropilen dir

Açık hava koşullarına en uygun ve dayanaklı ham madde Polyamid tir. Polyamid güvenlik ağı fiyatını yükselten ham maddedir. Yani en pahalı güvenlik ağıdır.

Poliprobilen daha düşük kalite ham madde olarak sayılabilir. En ucuz güvenlik ağı fiyatına sahiptir.
Ancak bu konudaki standartlar olan TS EN 1263-1 ve TS EN 1263-2  içerisinde Polyamid ve belli test sonuçlarını karşılayabilen kalitedeki Polipropilen ham maddelerine atıf yapılmıştır. Polyester ağlar anılmamıştır.

Güvenlik Ağlarının İp Kalınlıkları ve Göz Aralıkları

Fiyatı etkileyen faktörlerden bir tanesi de Güvenlik ağında hangi ham maddeyi seçmiş olursanız olun, o ham maddeden örülen ağın et kalınlığı yani çapıdır. Tavsiyemiz olarak min. 6mm çapında ağlar tercih ediniz.

Örgü Tipi

El örgüsü ile hazırlanan ağlar düğümlü ve ekli olarak üretilmekte, makine ile üretilen ağlar ise düğümsüz ve eksiz olarak üretilmektedir. Kalite veya testlere dayanım açısından çok farkları yoktur.
Makine örgüsü olarak üretilen güvenlik ağları daha seri olarak hazırlanabildiği için güvenlik ağı fiyatlarını bir miktar düşürmektedir.

YORUM BIRAKIN

Yorumlarınız 24 saat içinde yayınlanır..

Yorumu iptal et
© Copyright 2019 İş Güvenlik Ağı by Zagun
Call Now Button