• Ocak

    6

    2015
  • 668
  • 0
Güvenlik Ağ Standartlarına Uyumluluk TS EN 1263-1

Güvenlik Ağ Standartlarına Uyumluluk TS EN 1263-1

Standartlarına uyumluluk

Güvenlik ağları standartlarıyla İlgili Olarak,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı son yıllarda etkin denetleme yöntemlerini devreye sokmuş ve şantiyelerde uygunsuz kullanım ve sertifikasız ürünlere karşı ciddi önlemler almaya ve belgelendirme içinde TSE iş birliği ile aracı başka kurumlara gerek kalmadan tek bir kurum üzerinde belgelendirme çalışmalarına başlamıştır.

İş güvenliği müfettişleri ile de denetlemelere hız kazandırmıştır.TSE Belgeli veya TS uyumlu demek TSE tarafından belgelendirmek demektir. Diğer alakasız  firmaların gözetim raporlarında bir satır olarak TS EN 1263-1 Standardına göre test edilmiştir; cümlesi geçirmek uyumlu hale getirmek demek değildir. Güvenlik ağlarının TS EN 1263-1 Standartlarında olabilmeleri için, ürünlerin yaşlandırma deneylerinin yapılmış olması, dinamik ve statik düşme deneylerinin yapılmış olması; ağ, göz ve düğüm dayanıklılık muayenelerinin yapılmış olması, ağların kullanım şekillerine göre Sistem T,V,S,U olarak seyfiti.com üzerinden gerçekleştirdiğimiz  online satışın yanında ISO 9001 kalitesinde ve TS EN 1263-1 Standardın güvenlik ağları üretimimizi sürdürmek ve montaj hizmeti verdiğimiz sektörü bilinçlendirmektir. Firma olarak sayfamız üzerinden güvenlik ağı satın alırken, kurulurken, kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgi ve tecrübelerimizi bazı yazılarımızda sizlere aktarmak istedik.

Güvenlik ağ kullanımı ülkemizde son yıllarda pasif düşme sistemi olarak geniş bir kullanım alışkanlığına ulaşmış olup birçok şantiyede tercih edilmeye devam etmektedir. Fakat tercih edilme ve satın sürecinde ürünlerin standardına tam anlamıyla bakılmaksızın sadece fiyatlara odaklanılıp bu süreçleri tamamlamaktadır. İş güvenlik uzmanlarının bu konudaki eğitim eksiklikleri yönetmeliklerin tam anlamıyla anlaşılmaması neticesinde ve maalesef kontrol etmede ve karar süreçlerinde etkisizliği ile ilerde oluşabilecek kaza risklerine davetiye hazırladıklarını görüyoruz. Ülkemizde maalesef  birçok konuda sorunlar iş işten geçtikten sonra ortaya çıkmakta; her zaman ki gibi önlem alınsaydı ya da standartlara uygun malzeme kullanılmadığından dolayı bu kaza olmuştur gibi haberlerle karşılaşılmaktadır.

Firma olarak, bunun önüne biraz da olsa geçebilmek için kendi alanında konu hakkında bilnçlendirme amaçlı bloglar ve yazılar yayımlanılması gerektiğini düşünerek kendimizi geliştirmeye, öğrenilen ve doğruluğu geçerli,  test edilerek kanıtlanmış bilgileri aktarmaya çalışıyoruz.

Güvenlik Ağları EN 1263-1 Standartlarına göre birinci kalite polyamid veya polypropilen hammaddelerden üretilmiş olmalı ve kalite standartları gereği satın alınan her elyaf için analiz raporları bulunmalıdır

© Copyright 2019 İş Güvenlik Ağı by Zagun
Call Now Button