• Aralık

    17

    2019
  • 477
  • 0
Güvenlik Ağı Seçerken Dikkat

Güvenlik Ağı Seçerken Dikkat

Güvenlik Ağı seçerken öncelikle konusunda uzman bir firma ile temasa geçilmelidir. Güvenlik ağları hakkında detaylı bilgilere ulaşmalı maliyetinin düşük olması dolayısıyla, düşük kaliteli güvenlik ağı alınarak koruma sağlanmaya çalışılmamalıdır.Yapılacak korumaya uygun Güvenlik Filesi çeşidi seçilerek temin edilmelidir.

Güvenlik Ağı satın alınırken mutlaka ISO standartlarına göre üretim ve denetleme yapılıp yapılmadığını sorulmalı ve Ürün Yaşlandırma Test raporlarını da istenmelidir. Güvenlik Ağı En 1263-1 ve 2 standartlarına uygun sistemlere göre ve normlarda belirtilen ham maddelerde alınmalıdır.

EN1263-1 standardında güvenlik ağları Polyamid ve Polipropilen ham madden imal edilmesi gerektiği belirtilmiştir. Polyester gibi ham maddeler daha mukavetmetli olmasına karşın uzama katsayısı düşüktür ve ucuz bir malzemedir.

Dış cephelerde ( İnşaat Güvenlik Ağları ) Polyamid ham madde kullanılması UV dayanımı ve raf ömrü nedeniyle kullanılması, tercih edilmesi gerekmektedir. Ham maddesi bakımından % 40 daha pahalıdır.

Güvenlik Ağlarına TSE 2016 yılından itibaren TS EN 1263-1 ve 2 ye göre, Sistem S Sistem T,Sistem V,Sistem U  sınıflarına göre belge vermeye başlamıştır.

YORUM BIRAKIN

Yorumlarınız 24 saat içinde yayınlanır..

Yorumu iptal et
© Copyright 2019 İş Güvenlik Ağı by Zagun
Call Now Button