• Ocak

    20

    2020
  • 528
  • 0
Okul Güvenlik Ağı Fiyatları

Okul Güvenlik Ağı Fiyatları

Toplu düşmeyi durdurmak için kullanılan güvenlik ağı koruma sistemlerinde fiyatları etkileyen faktörler ağın üretim kalitesidir. Kullanılan ham madde, ip kalınlığı ve göz aralıklarına göre fiyat değişiklik gösterir.

Genel olarak güvenlik ağı fiyatlarını etkileyen faktörler;

  • Ham madde Fiyatları
  • İp kalınlığı ve göz aralıkları
  • Örgü tipi

Ham madde Fiyatları

Güvenlik ağları fiyatını ve dolayısıyla kalitesini etkileyen en önemli faktör, ağ yapımında kullanılan ham maddedir. Bu ham maddeler Polyamid, Poliprobilen ve Polyesterdir. Karışım ham maddelerde olabilmektedir. Polyester-Poliprobilen karışımı, Polyamid-Polyester karışımı vb.

Hava koşullarına en uyumlu ve dayanıklı ham madde polyamid olup, maliyeti en yüksek, en pahalı güvenlik ağıdır. İnsan güvenliği açısından polyamid güvenlik ağı kullanılmalıdır.

İp Kalınlıkları ve Göz Aralıkları

Güvenlik ağı fiyatını etkileyen faktörlerden bir tanesi de hangi ham maddeyi seçmiş olursanız olun, o ham maddeden örülen ağın ip kalınlığı yani çapıdır. İnsan güvenliği açısından minimum olarak tercih edilmesi gereken 6mm çapında ağlardır.

Örgü Tipi

Güvenlik ağı üretimi makine örgüsü ve el örgüsü olarak ikiye ayrılır. El örgüsü ile hazırlanan ağlar düğümlü ve ekli olarak üretilmekte iken makine ile üretilen ağlar düğümsüz ve eksiz olarak üretilmektedir. Ancak günümüzde el örgüsü insan güvenliği için geçerliliğini kaybetmiştir.

YORUM BIRAKIN

Yorumlarınız 24 saat içinde yayınlanır..

Yorumu iptal et
© Copyright 2019 İş Güvenlik Ağı by Zagun
Call Now Button