• Ocak

    20

    2020
  • 628
  • 0
Okul – Merdiven Güvenlik Filesi

Okul – Merdiven Güvenlik Filesi

Okul güvenlik ağları, okullarda ve diğer eğitim kurumlarında merdiven veya galeri boşluklarında yaşanabilecek kazalara karşı özel olarak imal edilen filelerdir.
Toplu düşmeyi durdurmak için uygulanan güvenlik ağı koruma sistemi okullarda uygulanma şekli; öğrencileri olası düşmelere karşı koruma amaçlı uygulanan, merdiven kenarı kapama olarak öğrencilerin hareketlerini herhangi bir kısıtlamaya sokmadan rahat ve güvenli olmalarını sağlar.
Merdiven güvenlik fileleri düşmelere karşı tedbir amaçlı yüksek mukavemetli uv katkılı polyamid iplerden, merdiven ölçülerine uygun olarak itina ile üretilmelidir. İstenilen renkte file üretimi yapılabilmektedir.
Okullarda merdiven filesi (güvenlik ağı) iş sağlığı ve güvenliğinde (İSG) zorunlu tutulmuştur. Okul merdiven fileleri yatay ve dikey olarak kullanılabilmektedir. Yatay merdiven güvenlik filelerinde ve ağlarında 6mm ip kalınlığı 100 mm göz aralığı kullanılması İSG de zorunlu tutulmuştur.
Dikey (tavandan tabana) tünel sistemlerde, okullarımızın veya kurumlarımızın ihtiyaçlarına göre göz aralığı 40-50 mm ip kalınlığı 3-6 mm arasında değişen ağlar kullanılmaktadır.

YORUM BIRAKIN

Yorumlarınız 24 saat içinde yayınlanır..

Yorumu iptal et
© Copyright 2019 İş Güvenlik Ağı by Zagun
Call Now Button