• Mart

    25

    2015
  • 489
  • 0
Raf Güvenlik Ağlarının  Önemi

Raf Güvenlik Ağlarının Önemi

Depolarda rafların verimli kullanımı için malzemelerin istif tabir edilen üst üste konması kaçınılmazdır. Fakat bu durum devrilme tehlikesi arz etmektedir. Depo alanlarında sıkça kullanılan raflar için raf güvenlik ağları olmazsa olmazlar arasındadır. Güvenlik Ağları Raflarda ürün düşme engelleme amacıyla kullanılmaktadır.
Tüm raflara iş Güvenliği gereği gerekli montaj ankrajı ve raf aparatları yardımı ile güvenlik filesi montajı yapılmalıdır. Güvenlik filesi uygulanacak rafların montaj için elverişli olmaması durumunda ise çelik halatlar ve raf aparatları kullanılarak raf koruma(güvenlik ağı) montajı yapılabilmektedir. Raf güvenlik ağları dayanımı yüksek polyamid malzemeden olmalı ve taşıma kapasitesi yeterli miktarda olmalıdır.
Raf Koruma ağları TS EN 1263-1 belgeli, ip kalınlığı 6mm, göz aralığı 10x10cm polyamid makine örgüsü ağlardır. Raf güvenliğinde kullanılacak çelik halat ve ankraj malzemelerinin uygunluğu da hayati önem taşımaktadır.Ankraj malzemeleri olarak da belgeli ürün secilmelidir.

YORUM BIRAKIN

Yorumlarınız 24 saat içinde yayınlanır..

Yorumu iptal et
© Copyright 2019 İş Güvenlik Ağı by Zagun
Call Now Button